ISSN 2305-3127 (Print)   
ISSN 2664-3790 (Online)

 Огляди

DOI: http://doi.org/10.31928/2305-3127-2022.1-2.617

TAVI: минуле, сьогодення і майбутнє. До 20-річчя першої у світі ендоваскулярної імплантації аортального клапана

М.В. Стан 1.2, А.В. Хохлов 1, 2, О.В. Зеленчук 1, 2Б.М. Тодуров 1, 2, Н.В. Понич 1, 2, М.Б. Тодуров 2, Х.М. Монастирська 1М.Я. Слюбик 1, Я.А. Антонюк 1

1 ДУ «Інститут серця МОЗ України», Київ
2 Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, Київ

2022 рік особливий для розвитку світової кардіології: відзначаються дві важливі події, а саме 40-річчя першої черезшкірної ангіопластики, проведеної Andreas Gruentzig (Швейцарія) у вересні 1977 р., та 20-річчя з моменту вперше успішно виконаної транскатетерної імплантації аортального клапана (TAVI) в людини. Без сумніву, ці дві методики змінили розвиток серцево-судинної галузі медицини на багато десятиліть потому. Поширення аортального стенозу як найчастішої набутої вади серця дає змогу зрозуміти важливість новітніх методів її корекції. Зростання поширеності застосування та зміни в показаннях до цієї операції потребують співпраці спеціалістів різних спеціальностей: кардіологів, кардіохірургів, анестезіологів-реаніматологів, перфузіологів, ревматологів, електрофізіологів тощо. Для впровадження методики в медичних закладах створюються окремі команди лікарів (Heart Team), які беруть участь не тільки в підборі пацієнтів, а й у виконанні TAVI. Накопичення досвіду, створення оптимальної конструкції та зменшення діаметра катетерів для доставки привели до зменшення частоти ускладнень і можливості застосування методу в групах пацієнтів з низьким ризиком. Метою цієї публікації є огляд розвитку методу TAVI у світі, аналіз показань, протипоказань, ускладнень при виконанні цієї операції та її місця в останніх рекомендаціях Європейської асоціації кардіологів і Американської колегії кардіологів.

Ключові слова: TAVI, стеноз аортального клапана, ендопротезування аортального клапана.

 

[PDF] [Література]  

Crossref Member Badge