ISSN 2305-3127 (Print)   
ISSN 2664-3790 (Online)

 

Оригінальні дослідження

DOI: http://doi.org/10.31928/2305-3127-2018.4.1722 

Зв’язок індексу маси тіла з виникненням післяопераційної фібриляції передсердь

A.C. Iliescu 1, F.C. Corciova 1, I. Achitei 1, M. Floria 2, 3, G. Tinica 1, 2

1 Institute of Cardiovascular Diseases Prof. Dr. George I.M. Georgescu, Ясси, Румунія
2 Grigore T. Popa University of Medicine and Pharmacy, Ясси, Румунія
3 Emergency Clinical Hospital, Ясси, Румунія

Мета роботи – оцінити значення індексу маси тіла як прогностичного фактора щодо виникнення післяопераційної фібриляції передсердь у пацієнтів, яким виконують ізольовану операцію заміни аортального клапана.

Матеріали і методи. В одноцентровому дослідженні проаналізовано дані 1191 пацієнта, госпіталізованого для виконання ізольованої операції заміни аортального клапана в період із січня 2000 р. до червня 2014 р. Пацієнтів спостерігали в ранній післяопераційний період, до їх виписування зі стаціонару.

Результати. Фібриляція передсердь виникла у 342 (28,71 %) хворих. Розроблено багатоваріантну модель прогнозування, яка поєднує шість змінних, пов’язаних з підвищеним ризиком виникнення післяопераційної фібриляції передсердь (похилий вік, індекс маси тіла, помірна регургітація на трикуспідальному клапані, тривала вентиляція, тривале перебування у відділенні інтенсивної терапії та збільшення лівого передсердя (індекс об’єму лівого передсердя ≥ 35 мл/м2). Ця модель має помірне прогностичне значення (64,7 %). Встановлено помірну прогностичну цінність моделі, до якої входить індекс маси тіла як змінна, що впливає на ризик виникнення аритмії в пацієнтів, котрим виконують операцію на аортальному клапані.

Висновок. Індекс маси тіла – це важливий фактор, який впливає на перебіг післяопераційного періоду. Отже, цей показник повинен враховуватися при оцінюванні прогнозу наслідків хірургічного втручання.

Ключові слова: післяопераційна фібриляція передсердь, індекс маси тіла, операція заміни аортального клапана.


Связь индекса массы тела с возникновением послеоперационной фибрилляции предсердий

A.C. Iliescu 1, F.C. Corciova 1, I. Achitei 1, M. Floria 2, 3, G. Tinica 1, 2

1 Institute of Cardiovascular Diseases Prof. Dr. George I.M. Georgescu, Яссы, Румыния
2 Grigore T. Popa University of Medicine and Pharmacy, Яссы, Румыния
3 Emergency Clinical Hospital, Яссы, Румыния

Цель работы – оценить значение индекса массы тела как прогностического фактора для возникновения послеоперационной фибрилляции предсердий у пациентов, которым выполняют изолированную операцию замены аортального клапана.

Материалы и методы. В одноцентровом исследовании проанализированы данные 1191 пациента, госпитализированного для выполнения изолированной операции замены аортального клапана в период с января 2000 до июня 2014 года. Пациентов наблюдали в ранний послеоперационный период, до их выписки из стационара.

Результаты. Фибрилляция предсердий возникла у 342 (28,71%) больных. Разработана многовариантная модель прогнозирования, которая сочетает шесть переменных, связанных с повышенным риском возникновения послеоперационной фибрилляции предсердий (пожилой возраст, индекс массы тела, умеренная регургитация на трикуспидальном клапане, длительная вентиляция, длительное пребывание в отделении интенсивной терапии и увеличение левого предсердия (индекс объема левого предсердия ≥ 35 мл/м2). Эта модель имеет умеренное прогностическое значение (64,7 %). Установлена умеренная прогностическая ценность модели, в которую входит индекс массы тела как переменная, влияющая на риск возникновения аритмии у пациентов, перенесших операцию на аортальном клапане.

Выводы. Индекс массы тела является важным фактором, влияющим на течение послеоперационного периода. Следовательно, этот показатель должен учитываться при оценке прогноза результатов хирургического вмешательства.

Ключевые слова: послеоперационная фибрилляция предсердий, индекс массы тела, операция замены аортального клапана.

 

[PDF] [Література]  


 

 

Crossref Member Badge